Pomoc pro Petra

Vážení přátelé a kamarádi

Poprosíme Vás, přidejte se k nám a pomožte mladému člověku. Nikdy nevíte, co se může stát vám a zda budete od druhých potřebovat pomoc, která se v dnešním světě vytrácí. IPA je zde především od toho, abychom si jako kolegové pomáhali.

Petr Marek se narodil s vrozenou vadou pravé ruky. Pracuje u policie jako civilní zaměstnanec - programátor. V současně době se ale jeho nemoc zhoršila tak, že jediným řešením je amputace ruky, což se již stalo. Aby mohl zůstat i nadále soběstačný, potřebuje speciální, bionickou protézu, která umožní základní pohyby úchopu jakéhokoliv předmětu, tužky, klíče, umožní chytit si bundu, abych si mohl zapnout zip. Běžná protéza tohle neumožní.

Petrova nemoc se jmenuje makrodaktylie. Zjednodušeně řečeno jde o nadměrné vyvinutí prstů nebo ruky do obrovských rozměrů. Nemoc způsobila, že má obrovskou, nateklou ruku a bolesti začínají být nesnesitelné.

Petra bolí nejen postižená ruka. Bolí i záda, která jsou jednostranně přetěžovaná, a trpí i původně zdravá ruka, která pracuje za dvě. Jak Petra definují?

" Petr je člověk, na kterého je absolutní spoleh. Dostává ty nejtěžší úkoly, protože zastřešuje u policie chod "mozku" = integrovaného operačního střediska na který se dovoláte jako první, když vám jde o záchranu života. K firmě je loajální a i přes svůj hendikep s rukou odvádí 100% práci. Po lidské stránce je upřímný, férový, kamarádský. Na druhou stranu se občas projevuje vážnost jeho choroby, a když přicházejí velké bolesti, stává se introvertem, přestože sám o sobě je extrovertní."

Bionická ruka stojí od 900 000 do 1,6 milionu korun - její cena závisí na tom, jak velkou část ruky se podaří lékařům zachovat. Na auto si vezmete půjčku, na dům hypotéku, a jak se financuje taková speciální protéza? Těžko. V lepším případě alespoň část uhradí zdravotní pojišťovna, tam jednání ještě probíhají, v tom horším to zůstane celé na Petrovi. A to je mimo jeho reálné možnosti.

Kolegové Petra Marka, i odborové organizace dělají, co umí, bohužel to nestačí. Zřídili konto Nadační sbírky pro pana Marka

č.u.:3211482285/6800,

na které může přispět každý, kdo chce Petru Markovi pomoci. My do toho jdeme, pojďte s námi přátelé, tento člověk si to opravdu zaslouží.

Prosíme vás o co největší sdílení na soc. sítích. Za Petra moc děkujeme

Petr Marek
Petr Marek